ArcKids Eğlence Merkezi

10 Eylül 2015 , In: ANNE - ÇOCUK, YEME & İÇME MEKANLARI
0

_FOT0062

Yaz bitiyor.. Kış geliyor… Havalar soğuyunca, kapalı alanlarda hem çocukların hem bizlerin aynı anda keyifli zaman geçireceği mekanlar bulmak istiyoruz..

_FOT0001

Arcadium AVM’nin 2. katında yer alan ArcKids bizim gibi düşünen aileler için doğru adres.

_FOT0003

Küçük çocuklar için aktivite alanı, büyük çocuklar için tekli/ikili oyun grupları ile tam bu iki bölümün ortasında yer alan ve hepimizin içini ferahlatan Kafe bölümü ile benzersiz..

Pek çok avm içinde yer alan çocuk eğlence merkezlerindeki yüksek ses, yoğun gürültü ve rahatsız edici ışıklar ne mutlu ki bu mekanda yok..

_FOT0016

Daha içeri girer girmez mis gibi kahve ve pankek kokusu ile yumuşacık bir müzik yüzümüzü gülümsetiyor..

_FOT0010

Ben kafe bölümünde gerçek gün ışığı ile aydınlanmış bir masaya yerleşirken, bizim kızlar ilk iş oyun makinelerine koştular tabi ki..

_FOT0041

Bu tür oyun makinelerini çok beğenmesem de arada sırada Air Hockey, Basketbol ve Langırt oyunlarını bizimkiler çok sever..

_FOT0014

Küçük çocuklar için özel olarak ayrılmış “Arc-a Bahçe” isimli alanda ise tırmanma, yuvarlanma, zıplama, salıncaklar, top havuzu ve kaydıraklar var..

Güvenlik ve temizlik konularına son derece dikkat edilen bu alanda çocukların denge ve koordinasyonlarının gelişmesi için tasarlanmış parkurlar kurulmuş..

_FOT0055

Bu alana çocuklarınızı emanet edip siz isterseniz “Arc-a Mutfak”de gazete/dergi okuyup kahvenizi içebilirsiniz, isterseniz alışveriş merkezinde dolaşabilirsiniz..

Dilerseniz, çocuğunuzun yaş grubuna uygun bir “oyun grubu”na katılarak onun bedensel, zihinsel ve sosyal açıdan gelişmesine destek olabilirsiniz..

_FOT0056

Hafta içi her saatte, hafta sonu ise sadece sabah saatlerinde size özel planlanan doğum günü vb organizasyonlar için de bu mekanı değerlendirebilirsiniz..

_FOT0066

Veee işin en can alıcı kısmı: Arc-a Mutfak.. Günün her saatinde ve siz siparişi verdiğiniz anda hazırladıkları sıcacık pankekler ile her biri en iyi kalitede seçilen çeşit çeşit kahvaltılıkların birlikte sunulduğu pankek tepsileri hem lezzet hem sunum açısından inanılmaz başarılı..

Bir kere tadına baktığınızda, sadece bu kafeye gelip bir şeyler, menüdeki lezzetlerle karnınızı doyurmak isteyeceğinize eminim..

_FOT0027

Tüm bunlar özellikle 8 yaşa kadar olan çocuklar için düşünülmüş ve planlanmış olsa da ben ve benim 11 yaşındaki kızlarım, burada çok keyifli zaman geçirdik.

Bizim gibi AVM sevmeyen bir aile için bile, her zaman gitmek isteyeceğimiz mekanlar arasında yerini aldı..

http://arckids.com.tr/

https://www.facebook.com/ArckidsEğlenceMerkezi

https://instagram.com/arckidseglencemerkezi/

 1. Cevapla

  tabağın güzelliğine bak 🙂

  • Cevapla

   Hanife’nin elinin değdiği her şey nasıl güzelleşiyor değil mi Türkancım 🙂

 2. Cevapla

  ay nasıl güzel bir yermiş … mutlaka yeğenimi götüreceğim..

Leave a Comment