“Aptallık Çağı”

0

Film Hakkında
Aptallık Çağında, gelecek nesillerin bu çağı nasıl adlandıracağı sorgulanıyor: 21 yüzyıl tarihe, bütün bilimsel veriler ve çözümlerin ortada olmasına rağmen bu felakete izin veren insanların yaşadığı Aptallık Çağı olarak mı geçecek?
Film, 6 bağımsız hikayede anlatılan, tüketim, savaş, iklim değişikliği, petrol ve alternatifleri gibi temalardan oluşuyor. Drama, animasyon ve belgesel karışımı yapım, insanoğlunun aptallığıyla kaybedilen bir dünyaya eleştirel bir gözle bakıyor ve bizi çözüm üretmek için harekete geçmeye çağırıyor.
Filmin amacı bilinçlendirmeye yönelik büyük değişimin bir parçası olmak, hükümetleri dünyadaki sıcaklık oranını iki derece düşürerek sabitlemeleri ve gezegenimizi insanlar ve diğer canlılar için yaşanabilir hale getirmeleri için global emisyon düzeylerini azaltacak uluslararası bağlayıcı anlaşmalar yapmaya teşvik etmek.

Bugüne dek iklim değişikliği üzerine bireysel desteklerle yapılmış en etkili bağımsız yapım olan film, acil önlem alınmazsa iklim değişikliğinin yaratabileceği felâketlere dikkat çekiliyor ve gelecek nesillerin içinde yaşadığımız bu çağı nasıl adlandıracağı sorgulanıyor: 21 yüzyıl tarihe, bu felâkete izin veren insanların yaşadığı “Aptallık Çağı” olarak mı geçecek?

Organizasyon: ÖnceÇocuklar-İklim Hareketi’nden Nuran Akkılıç Kansu & GEZGİNDER

Süre: 92 Dakika
Dil: İngilizce – Türkçe Altyazılı
Tarih: 11 Şubat 2010 Perşembe – Saat:19:00
Yer: İnkılap Sok. No: 20 Kızılay/ANKARA [ Kutupyıldızı Dershanesi ]
Katılımınızı lütfen email ile bildiriniz.
gezginder@gezginder.com
Mesajınızda ad ve soyad belirtiniz.
Üye şartı aranmaz, herkesin katılımına açıktır.
ÜCRETSİZDİR.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment