Anadolu Mutfağı’nın Gizemli Yolculuğu

02 Ekim 2015 , In: YEME & İÇME MEKANLARI
0

1443769306_Kuzu_karski

Açıldığı günden bugüne kadar, serpme kahvaltıdan her gün değişen tencere yemeklerine, zeytinyağlılardan ızgaralara kadar 400’den fazla ürün sunan Kiva, her gün saat 18.00’den sonra değişen konsepti ve menüsüyle farklı bir sunum hazırladı.

“Kiva Gece Konsepti“ ile adlandırılan değişim, mezeler etrafına kurgulanmış. Uskumru dolmasından topiğe, taramadan midye dolmaya, favadan öküz köftesine kadar en özel mezeler doyum olmayan muhabbetlere lezzet katıyor. Cuma ve Cumartesi günleri ise bu muhabbete ud ve kanun eşlik ediyor. Aynı özlemlerin farklı cümleler ile anlatıldığı, tüm hüzünlerin her cümle sonunda tatlıya bağlandığı, “En kötü günümüz böyle olsun“ dilekleriyle biten geceler yaşanıyor.

Bu arada Logos Buğulama ve Tavada Levrek gibi deniz ürünleri ile de iddialı bir ana yemek menüsü hazırlayan Kiva’da kırmızı et severler için ise bir çok ızgara ve kebap alternatifi var. Ancak Kuzu Karski damak çatlatan türde bir lezzet.

Damak tadımızda saklı kalmış yeni hikayeler için Kiva; yenilenen mekan tasarımı, kadrosu ve hizmet anlayışı ile lezzet sevdalılarını bekliyor.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment