AİLE SERGİSİ 13-14 MART TA

23 Şubat 2010 , In: ANNE - ÇOCUK
0

AİLE DİZİMİNİN PİİRİ HALİSE BAYDAR

13-14 MART CUMARTESİ PAZAR İ ANKARA DA YAPACAK .

YER:TANDOĞAN/ ANKARA

GELMEK İSTEYENLER LÜTFEN ARAYIN.

DİDEM İNCEDEMİR 0 537 571 27 78

AİLE SERGİSİ NEDİR,

Birçoğumuz farkına varmadan uzaktan kumandalı yaşıyoruz.

Örneğin: çoğumuz annelerimizin büyük annelerimizin öfkesini, hüznünü, hastalığını yaşıyoruz. Ailemize olan sevgimizden ve sadakatimizden dolayı aileye her doğan çocuk bazı geçmiş nesillerin yükünü yükleniyor. Hatta bazılarımız geçmiş nesilden birinin kaderini tekrar ediyor. Genetik hafızayla nesilden, nesle aktarılan depresyon, sinir, öfke hastalık, üzüntü başarısızlık gibi durumlar atalarımızdan bize miras kalıyor. Ailedeki sırlar biz bilmesek bile bizim hayatımızda etkilidir.

Doğduğumuz anda sorumluluğunu üstlendiğimiz durumlar, aileden taşıdığımız yükü nedenini öğrenerek hafifletici çözümlerle özgürleşmek için yaptığımız, verimli bir çalışmadır.

Kürtajların, düşüklerin, ( kabul görmeyen gayri meşru çocukların) savaşa giden nesillerin, sevgisiz ilişkilerin, erken yaşta kaybedilen anne ve babanın, dramatik ölümlerin (ani kaza veya intihar ya da cinayetler gibi), kayıpların kalp krizlerinin, kanserin, bağımlılıkların ve yürümeyen evliliklerin, işsizliğin, parasızlığın bugünkü hayatımızda bizi nasıl etkilediğini gösterir. Aile serisi yukarıda yazılanların hepsi aile sergisinde çözülebilir.

AİLE SERGİSİ NE KAZANDIRIR?

Aile içinde günlük yaşamımızda, iş hayatımızda ve ikili ilişkilerimizi düzeltiyor.

Aileden taşıdığımız yükleri hafifleterek daha sağlıklı bir şekilde yol almanızı sağlayarak iş hayatımızda daha başarılı hale getiriyor.

Geçmiş nesillerimizin blokajlarını çözdüğümüzde onların olumlu gücünü bize akıtarak. Daha güçlü olmamızı sağlıyor.

Halise Baydar ın yaptığı Aile sergisinin farkı nedir?

Halise Baydar bir Şamandır ve Almanya’dan aldığı birçok eğitimlerin birleşimiyle Aile Sergisi yapmaktadır. Almanya’da 1993 senesinden Türkiye’de 2001 den bugüne dek Aile Sergisi uygulamaktadı r.

BU ÇALIŞMA NASIL GERÇEKLEŞİYOR

Siz grubun içindeki insanlardan Anne, Baba, yaşayan ve ölen, kürtaj olan kardeşlerinizi seçiyorsunuz. Bir kişiyi de sizi temsil ediyor. Siz bu insanları odanın ortasına nasıl yerleştirdiyseniz terapist ona göre bakarak çalışmaya başlıyor. Bazı sorular olabilir örneğin: Şu anda hayatınızdaki sorun nedir, geçmiş nesilden erken ölenler var mı, hayatınızda aynı sorunu birkaç kere tekrar, tekrar yaşadınız mı gibi. Ve sizin kaldırdığınız kişiler tıpkı sizin aileniz gibi konuşmaya başlıyor, işte burada macera da başlıyor. Çünkü o andan itibaren hayatınız eskisi gibi olamıyor.

AİLE SERGİSİ AÇILIMI:250 TL PASİF KATILIM :50 TL

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment