“Ağaç Dikme Şenliği”

14 Mayıs 2009 , In: ÖZEL ETKİNLİKLER, TÜM YAZILAR
0


Üniversitemizin geleneksel Ağaçlandırma Şenliği bu yıl 16 Mayıs 2009 Cumartesi günü Eymir sırtları, Oran bölgesinde yapılacaktır.
Bu yılki Ağaçlandırma Şenliği’nin hedefi, 2007 yılında bu bölgede çıkan yangında yok olan 12.000 ağacın yerine Ankaralılarla birlikte ağaç dikmektir.
‘Ankara İçin Ağaç Dikiyoruz’ sloganı ile düzenlediğimiz Şenliğe Mezunlarımız, Ankara’daki resmi kurumlar, yabancı misyonlar, sivil toplum kuruluşları, basın kuruluşları, Oran bölgesi sakinleri ve tüm Ankaralılar davet edilmiştir. Bu Şenlik, ODTÜ Ailesinin ve Ankaralıların ODTÜ Ormanı’na ve Eymir Gölü’ne birlikte sahip çıktıklarını gösteren bir etkinlik olacaktır.
Şenlik kapsamında kültür ve spor topluluklarının gösterileri yer alacak, Eymir-Oran bölgesinde ilk ağaçların dikildiği yılların geleneği olan ‘sandviç-ayran’ servisi olacaktır.
Bölgeye ulaşım için, ODTÜKENT, Rektörlük ve Yurtlar bölgelerinden, şehirden ise Tunus ve Sıhhiye duraklarından saat 13:30’da otobüsler kaldırılacaktır. Şenlik bitişinde, saat 16:30’da aynı bölgelere otobüs servisi olacaktır. Bölgeye kendi ulaşım olanaklarınızla geldiğiniz taktirde, işaretler ve görevlilerimiz sizi Şenlik alanına yönlendirecektir.
Düzenleyen : Odtü Mezunları Derneği
Web sayfası : www.odtumd.org.tr

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment