9. Restoran Haftası

26 Ekim 2018 , In: YEME & İÇME MEKANLARI
0

IMG-4971

Gastronomiyle sosyal ve kültürel yaşamı bir araya getiren Türkiye’nin ilk gastronomi festivali 9. Restoran Haftası bu sene 15 Ekim-31 Ekim tarihleri arasında Metro Gastronomi partnerliğinde, “Türk mutfağı” teması ile gerçekleşiyor.

Dude Table tarafından düzenlenen öncü lezzet buluşması UNESCO korumasında olan eşsiz bir mutfak kültürüne sahip Gaziantep’te Türk mutfağı teması ile gerçekleşiyor.  15 gün boyunca, Türkiye’nin en iyi restoran, bistro ve kafelerinde 9. Restoran Haftası’na özel hazırlanmış menüler, gastronomi tutkunlarını yeni deneyimler yaşamaya davet ediyor.

IMG-4980

Ülkemizin en iyi restoranlarının katıldığı Restoran Haftası, her sene sahiplendiği konular ile Türk mutfak kültürüne katkıda bulunurken gerçekleştiği tarihlerde şehir hayatına renk, yeme içme sektörüne ise canlılık katıyor. Bu projede; kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için özel olarak hazırlanmış menüler ile geleneksel lezzetler, sokak lezzetleri de yemek tutkunlarına yepyeni deneyimler yaşatıyor.

IMG-4977

 

Restoran Haftası süresince restoranlarda, yerel malzeme dokunuşu ile hazırlanan farklı menü alternatifleri sunuluyor. 35 TL olan Öğle Menüleri ve 55 TL olan Akşam Menülerine ek olarak tüm dünyada Michelin yıldızlı restoranlarda sunulan ve bizzat sunulduğu restoranın şefinin yarattığı en özel lezzetlerin bir arada deneyimlenebileceği Tadım Menüleri de yer alıyor. Bu sene ayrıca Restoran Haftası menülerinde yeni bir kategori de var: 35 TL olarak sunulacak olan Kahvaltı Menüleri.

IMG-4979

Ankara’da Bilkent / Midpoint ve Armada / Welldone’da 31 Ekim’e kadar sürecek olan bu etkinliği kaçırmayın.. Biz dün akşam Welldone ‘ın bu haftaya özgü hazırlanan menüsü tattık ve çok beğendik..  Öğlen menüsünde, Firik Buğdaylı Ayran Aşı Çorbası ve Etli Pazı Sarma; akşam menüsünde Enginar Salatası veya Mücver ve İslim Kebabı var..

IMG-4976

 

Restoranlara, menülere, etkinliklere ve detaylarına Restoran Haftası web sitesinden ulaşabilirsiniz.

http://www.restoranhaftasi.com/

 

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment