8. Geleneksel Cumhuriyet Kupası Latin Amerikan Dansları Yarışması

30 Ekim 2009 , In: SPORTİF ETKİNLİKLER, TÜM YAZILAR
0


Üniversitemiz Eşli Danslar Topluluğu organizasyonu ile her yıl Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Dans Sporu Şampiyonası’nın 7.’si bu yıl 31 Ekim 2009 Cumartesi günü ODTÜ Büyük Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. 7 yıldır ulusal düzeyde gerçekleştirilen bu yarışma, Eşli Danslar Topluluğu çabalarıyla bu yıl ilk defa uluslararası katılım ile düzenlenecek ve bugüne kadar Ankara’da gerçekleştirilen ilk uluslararası dans yarışması olacak. Yarışmaya 10 ülkeden hakem ve sporcuların katılması bekleniyor.
Saat 12.00’te minikler, yıldızlar, gençler ve yetişkinler kategorilerindeki ulusal yarışmalar ile başlayacak etkinlik saat 19:30’daki uluslararası gala programı ile sona erecek. Yarışma biletleri 19 Ekim 2009 tarihinden itibaren ODTÜ Çarşı girişinde açılacak EDT standında satışa sunulacaktır.
Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde İzmir’de düzenlenen ve Türkiye’nin pek çok şehrinden 116 çift sporcunun katıldığı Salsa Klasman Belirleme Yarışması’nda ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu sporcularından Sarper Saygı-Ezgi Baloğlu, Serkan Naneci-Seçil Şenol, İrem Selçuk-Gözdem Dural Selçuk sıralamada en iyi 10 çift arasında yer almış ve A klasmanı sporcu unvanı kazanmışlardır.

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment