4 BOYUTLU MÜZE

01 Kasım 2010 , In: KÜLTÜR - SANAT - EĞLENCE
0

 

4 boyutlu balmumu heykel müzesi, dünyada ilk kez, Ankara Kentpark AVM’de, 14 Mayıs’ta açıldı. Müzede, dünyanın tanınmış çok sayıdaki devlet adamı, sanatçı ve siyasetçinin balmumu heykeli yer alıyor. 3 boyutlu balmumu heykelleri, görsel, ses efekti, fon ve aksesuarlarla 4 boyutlu bir platforma taşındı. 50 ünlü isme ev sahipliği yapan Kentpark’ta, Atatürk’ün iki tane balmumu heykeli sergileniyor.

Atatürk ve eşi Latife Hanım, tarihe damgasını vuran Türk Büyüklerinden Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Yavuz Sultan Selim; ünlü filozof İbn’i Sina, Türk felsefesinin kurucusu Fuzuli, Türk düşünürlerinin en büyüğü Farabi’nin yanında, Mimar Sinan, Yunus Emre, Atilla Han, Alparslan, Timurlenk, Hürrem Sultan ve Nazım Hikmet müzede sergilenen 4 boyutlu heykellerden bazıları.

Komünizmin kurumsal kurucusu Karl Marks, Lenin, Rus liderlerden Gorbaçov, Boris Yeltsin ve Brejnev’in de bulunduğu müzede, müzik ve şov dünyasının unutulmaz isimleri Elvis Presley ve Beatles da yerlerini aldılar. Müzede film dünyası da unutulmadı. Arnold Schwarzenegger, Kemal Sunal, Levent Kırca beyaz perde karakterleri arasında. Dönemlerinin önemli isimleri Napolyon Bonapart, Şeyh Şamil ve Adolf Hitler de bizlere tarihi canlı olarak yansıtacaklar arasında.

  • seqer
  • 08 Aralık 2010
  Cevapla

  gittim cok güzel bi müzeydi bide fotoları nerde bulabilirim ?

  • ece
  • 27 Kasım 2010
  Cevapla

  bence bu müzeye gitmemiz atatürkü daha iyi tanımamızı sağlar ve onu daha çok sevebiliriz bu müzeye gitmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum

Leave a Comment