3. ULUSLARARASI FLAMENKO ANKARA FESTİVALİ BAŞLIYOR!

0


İspanya Büyükelçiliği’nin desteği ile Flamenko Ankara Derneği ve ODTÜ Uluslararası Gitar Topluluğu’nun ortaklaşa düzenlediği 3. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali 23-24-25-26 Ekim tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde.
Bu seneki festivalin ana konuğu efsanevi İspanyol gitarist “Victor Monge Serranito.”
1971’de Flamenko gitar alanında İspanya’daki en büyük 3 flamenko ödülünü birden kazanan; Paco de Lucia’nın döneminde Paco ve Manolo Sanlucar’la beraber en önemli 3 isimden biri olan ve 18 albüm kaydı olan büyük usta, otoriteler tarafından “soluk kesici” olarak adlandırılmaktadır.
Festivalin önemli bir konuğu, unutulmaz besteleriyle her daim büyük bir zevkle dinlenen; Türkiye’de Flamenkonun ilk temsilcilerinden Doğan Canku.
Mayıs ayında ilk albümünü çıkaran ve Türkiye’nin az sayıdaki Flamenko gruplarından biri olan Mavisiyah, festivale İspanya Dans birincisi David Perez ile birlikte “Endülüs’ten Anadolu’ya” projesiyle katılıyor. Türk ve İspanyol müziklerinin eşsiz buluşması, David Perez’in dansıyla renklenecek.
Uzun yıllar İspanya’da yaşayan; Yunanistan, Arjantin, Şili, Fransa, Brezilya ve İtalya’nın birçok kentinde konser veren İtalyan Lucio Pozone ve Grubu; festivalin diğer bir konuğu.
Yine sadece festivale özel bir projeyle karşımıza çıkan Murat Köseler, flamenkonun romantik yorumuyla sahnede olacak.
Usta Flamenko gitaristi Cihat Sağol, 2 flamenko albümü yayınlamış olan Ezgi Anıl “Paquito Trio”, İzmir kökenli Flamenko topluluğu Sonido Del Alma, flamenko gitaristi Alper Mortaş festivalin diğer konukları.
Ayrıntılı bilgi için: www.flamenkofest.com
0312 466 02 03 (Flamenko Ankara Derneği)

There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment